Z uwagi na bardzo wysokie temperatury zakończenie roku szkolnego odbędzie się o godz. 800 rano, dnia 26.06.2026 (piątek).
Z uwagi na bardzo wysokie temperatury zakończenie roku szkolnego odbędzie się o godz. 800 rano, dnia 26.06.2026 (piątek).
TERMIN TESTU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ
DO ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO na rok szkolny 2026/2027 w ZSE2 POZNAŃ
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA
Wytyczne dopuszczające kandydatkę / kandydata do przystąpienia do testu sprawności fizycznej:
**ZGODA RODZICA / OPIEKUNA PRAWNEGO oraz ZAŁĄCZNIK NR 1 – ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE dostępne na stronie szkoły w zakładce PANEL KANDYDATA / ZAŁĄCZNIKI DO NABORU.
Regulamin testu sprawności fizycznej do pobrania ze strony szkoły z zakładki PANEL KANDYDATA / ZAŁĄCZNIKI DO NABORU.
pon. - pt. 8:00-15:30
pon. - pt. 9:00-13:00
pon. - pt. 9:00-13:00
w wybrane poniżej dni:
07.07.2026 – 09:00-15:00 (wtorek)
21.07.2026 – 09:00-15:00 (wtorek)
W ramach ostatniego tygodnia roku szkolnego, zamiast tradycyjnych lekcji w ławkach, w naszej szkole zorganizowano szereg zajęć dodatkowych oraz wyjść edukacyjnych. Jedną z takich aktywności były podchody terenowe na terenie Ogrodu Botanicznego UAM. Ogród stał się przestrzenią pełną wyzwań, gdzie podzieleni na zespoły uczniowie mieli okazję połączyć integrację z aktywną nauką przyrody na świeżym powietrzu.
Główne zadania uczestników:
Rozwiązywanie szyfrów i zagadek – lokalizowanie konkretnych, wymyślonych przez kolegów elementów oraz łamigłówek.
Biologia w terenie - mogliśmy poznać ciekawostki dotyczące biologii oraz roślin znajdujących się na terenie ogrodu.
Współpraca zespołowa – 2 grupy uczniów z różnych klas musiały się z sobą porozumieć, aby drużyna mogła dotrzeć do mety, czyli skrzyżowania dróg, gdzie królował poszukiwany bohater Ginkgo biloba miłorząb dwuklapowy.
Tego typu wyjścia to doskonały sposób na pożyteczne i aktywne spędzenie ostatnich dni przed wakacjami. Wszystkie zespoły wykazały się ogromnym zaangażowaniem i świetnie poradziły sobie z przygotowaniem zadań oraz ich rozwiązaniem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w galerii poniżej.
Bartek i Krzysztof
Z radością informujemy, że podczas szkolnej zbiórki charytatywnej udało się zebrać około 150 książek. Celem akcji było wsparcie potrzebujących dzieci i młodzieży poprzez działania realizowane przez Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. Zbiórka miała również na celu wspieranie rozwoju młodych, utalentowanych osób.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za zaangażowanie oraz udział w tej inicjatywie. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mogliśmy przyczynić się do realizacji ważnego celu i okazać wsparcie tym, którzy go potrzebują.
W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły zamienili szkolne ławki na rowerowe siodełka i ruszyli na podbój Dolnego Ślaska. Pod czujnym okiem pana Justkowiakia i Bakulina, młodzież z ZSE2 w wzięła udział w intensywnym obozie rowerowym w malowniczym Stroniu Sląskim.
Głównym punktem programu była jazda po słynnych trasach Singletrack Glacensis. To największa sieć ścieżek typu singletrack w Europie, która dostarczyła nam niesamowitej dawki adrenaliny. Uczniowie mierzyli się z górskimi podjazdami i krętymi zjazdami, doskonaląc technikę jazdy sprawdzając swoje umiejętności w wymagającym terenie. Każdy przejechany kilometr był dowodem na to , że młodzież z „Elektryka” nie boi się żadnych wyzwań.
Rowery to jednak nie wszystko. Po powrocie z górskich tras wcale nie zwalnialiśmy tempa. Regularnie rozgrywaliśmy zacięte mecze w piłkę nożną, gdzie sportowa rywalizacja łączyła się z doskonałą zabawą.
Wieczory należały do klimatycznych ognisk. Pieczenie kiełbasek, wspólne rozmowy, śmiech i podsumowanie całego dnia na szlaku pozwoliły nam na świetna integrację . Zmęczeni, ale niezwykle szczęśliwi uczniowie zacieśniali koleżeńskie więzi, które z pewnością przetrwają długo po powrocie do szkolnych ławek.
Obóz w Stroniu Śląskim pokazał, że uczniowie ZSE2 mają nie tylko świetną kondycję, ale i fantastyczny teamwork.
Gratulacje dla wszystkich uczestników za wytrwałość i sportowego ducha.
Pod hasłem „Głos, który wspiera. Budujemy wspólnotę!” odbył się Piknik Samorządów Uczniowskich, który był okazją do wspólnej zabawy, rozmów i integracji.
Na uczestników czekało wiele atrakcji. Nie zabrakło tańców, takich jak belgijka i makarena, wspólnego śpiewania oraz karaoke, które na zakończenie wykonał młody chłopiec ze szkoły podstawowej. Uczniowie mogli również odwiedzać przygotowane stacje zadaniowe, gdzie m.in. uzupełniali pomysły dotyczące zwalczania hejtu i budowania pozytywnej atmosfery w szkolnej społeczności.
Dla uczestników przygotowano także poczęstunek. Wydarzenie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, pełnej dobrej zabawy, współpracy i wzajemnej integracji.
19.06.2026 /piątek/ EGZAMINY KLASYFIKACYJNE:
Egzaminy klasyfikacyjne:
19.06.2026 /piątek/ godz. 9:00/ sala 7
19.06.2026 /piątek/ godz. 9:00/ sala 115
19.06.2026 /piątek/ godz. 9:00/ sala 5
19.06.2026 /piątek/ godz. 9:00/ sala 113
19.06.2026 /piątek/ godz. 10:00/ sala 7
19.06.2026 /piątek/ godz. 11:00/ sala 17
19.06.2026 /piątek/ godz. 12:00/ sala 7
W Międzynarodowym Dniu Dziecka, 1 czerwca 2026r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych walcząc o punkty do generalnej klasyfikacji dla swoich klas.
Każdy mógł sprawdzić się w następujących konkurencjach:
Po zakończeniu zmagań indywidualnych odbył się finał Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej pomiędzy klasą 3B i 4A. Lepsi okazali się uczniowie klasy 3B pokonując 4A 4:1 i tym samym zostali złotymi medalistami, srebro przypadło uczniom klasy 4A.
W generalnej klasyfikacji pośród osiemnastu klas rywalizujących w Święcie Sportu trzecie miejsce zajęła klasa 4A, zdobywając 207 punktów, drugie miejsce klasa 4F mając 233 punktów, a zwycięzcami została klasa 3F z sumą 255 punktów.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.
Ze sportowym pozdrowieniem
Nauczyciele Wychowania Fizycznego