Zakończenie roku szkolnego odbędzie się o godz. 900 dnia 26.06.2026 (piątek).
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się o godz. 900 dnia 26.06.2026 (piątek).
Z radością informujemy, że podczas szkolnej zbiórki charytatywnej udało się zebrać około 150 książek. Celem akcji było wsparcie potrzebujących dzieci i młodzieży poprzez działania realizowane przez Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. Zbiórka miała również na celu wspieranie rozwoju młodych, utalentowanych osób.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za zaangażowanie oraz udział w tej inicjatywie. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mogliśmy przyczynić się do realizacji ważnego celu i okazać wsparcie tym, którzy go potrzebują.
Pod hasłem „Głos, który wspiera. Budujemy wspólnotę!” odbył się Piknik Samorządów Uczniowskich, który był okazją do wspólnej zabawy, rozmów i integracji.
Na uczestników czekało wiele atrakcji. Nie zabrakło tańców, takich jak belgijka i makarena, wspólnego śpiewania oraz karaoke, które na zakończenie wykonał młody chłopiec ze szkoły podstawowej. Uczniowie mogli również odwiedzać przygotowane stacje zadaniowe, gdzie m.in. uzupełniali pomysły dotyczące zwalczania hejtu i budowania pozytywnej atmosfery w szkolnej społeczności.
Dla uczestników przygotowano także poczęstunek. Wydarzenie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, pełnej dobrej zabawy, współpracy i wzajemnej integracji.
19.06.2026 /piątek/ EGZAMINY KLASYFIKACYJNE:
Egzaminy klasyfikacyjne:
19.06.2026 /piątek/ godz. 9:00/ sala 7
19.06.2026 /piątek/ godz. 9:00/ sala 115
19.06.2026 /piątek/ godz. 9:00/ sala 5
19.06.2026 /piątek/ godz. 9:00/ sala 113
19.06.2026 /piątek/ godz. 10:00/ sala 7
19.06.2026 /piątek/ godz. 11:00/ sala 17
19.06.2026 /piątek/ godz. 12:00/ sala 7
W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły zamienili szkolne ławki na rowerowe siodełka i ruszyli na podbój Dolnego Ślaska. Pod czujnym okiem pana Justkowiakia i Bakulina, młodzież z ZSE2 w wzięła udział w intensywnym obozie rowerowym w malowniczym Stroniu Sląskim.
Głównym punktem programu była jazda po słynnych trasach Singletrack Glacensis. To największa sieć ścieżek typu singletrack w Europie, która dostarczyła nam niesamowitej dawki adrenaliny. Uczniowie mierzyli się z górskimi podjazdami i krętymi zjazdami, doskonaląc technikę jazdy sprawdzając swoje umiejętności w wymagającym terenie. Każdy przejechany kilometr był dowodem na to , że młodzież z „Elektryka” nie boi się żadnych wyzwań.
Rowery to jednak nie wszystko. Po powrocie z górskich tras wcale nie zwalnialiśmy tempa. Regularnie rozgrywaliśmy zacięte mecze w piłkę nożną, gdzie sportowa rywalizacja łączyła się z doskonałą zabawą.
Wieczory należały do klimatycznych ognisk. Pieczenie kiełbasek, wspólne rozmowy, śmiech i podsumowanie całego dnia na szlaku pozwoliły nam na świetna integrację . Zmęczeni, ale niezwykle szczęśliwi uczniowie zacieśniali koleżeńskie więzi, które z pewnością przetrwają długo po powrocie do szkolnych ławek.
Obóz w Stroniu Śląskim pokazał, że uczniowie ZSE2 mają nie tylko świetną kondycję, ale i fantastyczny teamwork.
Gratulacje dla wszystkich uczestników za wytrwałość i sportowego ducha.
TERMINY TESTÓW SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ ![]()
DO ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO
na rok szkolny 2026/2027 w ZSE2 POZNAŃ
Wytyczne dopuszczające kandydatkę / kandydata do przystąpienia do testu sprawności fizycznej:
ZGODA RODZICA / OPIEKUNA PRAWNEGO oraz ZAŁĄCZNIK NR 1 – ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE dostępne na stronie szkoły w zakładce PANEL KANDYDATA / ZAŁĄCZNIKI DO NABORU.
Regulamin testu sprawności fizycznej do pobrania ze strony szkoły z zakładki PANEL KANDYDATA / ZAŁĄCZNIKI DO NABORU.
W środę, 25 maja 2026 roku, na obiekcie Szkoły Podstawowej 33 przy ul. Wyspiańskiego27 rozegrano zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Plażowej chłopców. W sportowej rywalizacji udział wzięły reprezentacje 30 szkół z Poznania.
Tegoroczna aura okazała się wyjątkowo sprzyjająca – piękna pogoda stworzyła idealne warunki do rozgrywek i dodała uczestnikom dodatkowej energii. Na boisku nie brakowało emocji, widowiskowych akcji oraz zdrowej, pełnej szacunku rywalizacji.
Siatkówka plażowa to jedna z najbardziej widowiskowych odmian siatkówki. Mecze rozgrywane są na piaszczystym boisku. Dyscyplina ta wymaga od młodych sportowców nie tylko doskonałej techniki i przygotowania fizycznego, ale także umiejętności współpracy, szybkiego podejmowania decyzji oraz dużej wytrzymałości.
Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Zdrojewski i Tomasz Kaczmarek, którzy inaugurowali turniej, rozgrywając pierwsze spotkanie z reprezentację IV LO, dotarli bardzo wysoko w drabince turnieju, pokonując rywali z II LO, LO Salezjanie, VIII LO. W 1/8 finału nasi zawodnicy musieli uznać wyższość siatkarzy XXV LO.
Jakub i Tomasz pokazali doskonałą formę, ogromne zaangażowanie i prawdziwego ducha fair play.
Dziękujemy za serce do walki, które zostawili w „piaskownicy”. Każde spotkanie było zacięte i pełne ambitnej walki o każdy punkt. Nie zabrakło efektownych obron, mocnych zagrywek oraz widowiskowych akcji przy siatce.
Turniej był nie tylko okazją do sportowych zmagań, ale także do integracji środowiska uczniowskiego, budowania relacji oraz promowania aktywnego stylu życia.
Trzymamy mocno kciuki za reprezentację „Elektryka” i życzymy dalszych sukcesów sportowych, wielu zwycięstw oraz niezapomnianych emocji na siatkarskich boiskach.
Już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję. Do zobaczenia za rok!
Ze sportowym pozdrowieniem
Iwona Bartecka
W Międzynarodowym Dniu Dziecka, 1 czerwca 2026r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych walcząc o punkty do generalnej klasyfikacji dla swoich klas.
Każdy mógł sprawdzić się w następujących konkurencjach:
Po zakończeniu zmagań indywidualnych odbył się finał Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej pomiędzy klasą 3B i 4A. Lepsi okazali się uczniowie klasy 3B pokonując 4A 4:1 i tym samym zostali złotymi medalistami, srebro przypadło uczniom klasy 4A.
W generalnej klasyfikacji pośród osiemnastu klas rywalizujących w Święcie Sportu trzecie miejsce zajęła klasa 4A, zdobywając 207 punktów, drugie miejsce klasa 4F mając 233 punktów, a zwycięzcami została klasa 3F z sumą 255 punktów.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.
Ze sportowym pozdrowieniem
Nauczyciele Wychowania Fizycznego
„Ruch jest życiem – życie jest ruchem”

Tworzenie plakatów – konkurs na najpiękniejszy plakat, tematyka: MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ. (ocenia samorząd) - plakaty przynosimy do oceny, do sali nr 10
Badminton – turniej singla
Piłka nożna – turbo kozak
Koszykówka – konkurs rzutów osobistych na czas w parach
Siatkówka – konkurs odbić w parach sposobem oburącz dolnym i górnym (największa ilość odbić w 1 próbie)
Pchnięcie kulą / rzut piłką lekarską – konkurs (najdłuższa odległość w 2 próbach) [zależne od pogody]
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej – konkurs „kto więcej” (1 próba)
Skakanka –przeskoki na skakance w czasie 1 minuty („kto więcej”)
Trójskok – konkurs - pomiar odległości trzech zawodników skaczących po sobie
Bieg wojskowy po kopercie
Piłka ręczna – konkurs prowadzenia piłki po slalomie zakończony rzutem, na czas (1 próba)
Podciąganie na drążku – chwyt nachwytem podciągnięcie się brodą powyżej drążka -konkurs „kto więcej” (1 próba)
Unihokej – konkurs prowadzenia piłki po slalomie ze strzałem, na czas (1 próba)
Dart – konkurs (jak największa ilość punktów w 9 rzutach)
Skok wzwyż – konkurs (2 próby na zaliczenie wysokości)