• godziny pracy szkoły:

pon. - pt. 8:00-15:30


  • godziny pracy sekretariatów dla petentów:

pon. - pt. 9:00-13:00


  • godziny pracy KOMISJI REKRUTACYJNEJ:

pon. - pt. 9:00-13:00

w wybrane poniżej dni:

07.07.202609:00-15:00 (wtorek)

21.07.202609:00-15:00 (wtorek)

TERMIN TESTU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ 

DO ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO na rok szkolny 2026/2027 w ZSE2 POZNAŃ 

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

 

  • termin TESTU w rekrutacji uzupełniającej 22.07.2026 r. godz. 14:00;

Wytyczne dopuszczające kandydatkę / kandydata do przystąpienia do testu sprawności fizycznej:

  1. Na test należy stawić się w wyznaczonym powyżej terminie.
  2. W dniu przystąpienia do testu obowiązkowo należy przynieść ze sobą:
  • dokument tożsamości/legitymację szkolną ze zdjęciem;
  • ZGODĘ RODZICA /OPIEKUNA PRAWNEGO w sprawie przeprowadzenia rekrutacji na dany rok szkolny do klasy pierwszej OPW,**
  • ZAŁĄCZNIK NR 1 - ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE kandydatki/kandydata do OPW wystawione przez lekarza podstawowej opieki medycznej;**
  1. Do testu należy przystąpić w odpowiednim stroju sportowym (koszulka, spodenki lub dres) oraz obuwiu sportowym.

**ZGODA RODZICA / OPIEKUNA PRAWNEGO oraz ZAŁĄCZNIK NR 1 – ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE dostępne na stronie szkoły w zakładce PANEL KANDYDATA / ZAŁĄCZNIKI DO NABORU.

Regulamin testu sprawności fizycznej do pobrania ze strony szkoły z zakładki PANEL KANDYDATA / ZAŁĄCZNIKI DO NABORU.

W ramach ostatniego tygodnia roku szkolnego, zamiast tradycyjnych lekcji w ławkach, w naszej szkole zorganizowano szereg zajęć dodatkowych oraz wyjść edukacyjnych. Jedną z takich aktywności były podchody terenowe na terenie Ogrodu Botanicznego UAM. Ogród stał się przestrzenią pełną wyzwań, gdzie podzieleni na zespoły uczniowie mieli okazję połączyć integrację z aktywną nauką przyrody na świeżym powietrzu.

 Główne zadania uczestników:

Rozwiązywanie szyfrów i zagadek – lokalizowanie konkretnych, wymyślonych przez kolegów elementów oraz łamigłówek.

 Biologia w terenie - mogliśmy poznać ciekawostki dotyczące biologii oraz roślin znajdujących się na terenie ogrodu. 

Współpraca zespołowa – 2 grupy uczniów z różnych klas musiały się z sobą porozumieć, aby drużyna mogła dotrzeć do mety, czyli skrzyżowania dróg, gdzie królował poszukiwany bohater Ginkgo biloba miłorząb dwuklapowy.

Tego typu wyjścia to doskonały sposób na pożyteczne i aktywne spędzenie ostatnich dni przed wakacjami. Wszystkie zespoły wykazały się ogromnym zaangażowaniem i świetnie poradziły sobie z przygotowaniem zadań oraz ich rozwiązaniem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w galerii poniżej.

                                                                                                                             Bartek i Krzysztof

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się o godz. 900 dnia 26.06.2026 (piątek). 

 

 

    Z radością informujemy, że podczas szkolnej zbiórki charytatywnej udało się zebrać około 150 książek. Celem akcji było wsparcie potrzebujących dzieci i młodzieży poprzez działania realizowane przez Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. Zbiórka miała również na celu wspieranie rozwoju młodych, utalentowanych osób.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły za zaangażowanie oraz udział w tej inicjatywie. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mogliśmy przyczynić się do realizacji ważnego celu i okazać wsparcie tym, którzy go potrzebują.

 

 

 

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły zamienili szkolne ławki na rowerowe siodełka i ruszyli na podbój Dolnego Ślaska. Pod czujnym okiem pana Justkowiakia i Bakulina, młodzież z ZSE2 w wzięła udział w intensywnym obozie rowerowym w malowniczym Stroniu Sląskim.

Głównym punktem programu była  jazda po słynnych trasach Singletrack Glacensis. To największa sieć ścieżek  typu singletrack w Europie, która dostarczyła nam niesamowitej dawki adrenaliny. Uczniowie mierzyli się  z górskimi podjazdami i krętymi zjazdami, doskonaląc technikę jazdy sprawdzając swoje umiejętności w wymagającym terenie. Każdy przejechany kilometr był  dowodem na to , że młodzież z „Elektryka” nie boi się żadnych wyzwań.

Rowery to jednak nie wszystko. Po powrocie z górskich tras wcale nie zwalnialiśmy tempa. Regularnie rozgrywaliśmy zacięte mecze w piłkę nożną, gdzie sportowa rywalizacja łączyła się z doskonałą zabawą.

Wieczory należały do klimatycznych ognisk. Pieczenie kiełbasek, wspólne rozmowy, śmiech i podsumowanie całego dnia na szlaku pozwoliły nam na świetna integrację . Zmęczeni, ale niezwykle szczęśliwi uczniowie zacieśniali koleżeńskie więzi, które z pewnością przetrwają długo po powrocie do szkolnych ławek.

Obóz w Stroniu Śląskim pokazał, że uczniowie ZSE2 mają nie tylko świetną kondycję, ale i fantastyczny teamwork.

 

Gratulacje dla wszystkich uczestników za wytrwałość i sportowego ducha.

 

 

 

   Pod hasłem „Głos, który wspiera. Budujemy wspólnotę!” odbył się Piknik Samorządów Uczniowskich, który był okazją do wspólnej zabawy, rozmów i integracji.

   Na uczestników czekało wiele atrakcji. Nie zabrakło tańców, takich jak belgijka i makarena, wspólnego śpiewania oraz karaoke, które na zakończenie wykonał młody chłopiec ze szkoły podstawowej. Uczniowie mogli również odwiedzać przygotowane stacje zadaniowe, gdzie m.in. uzupełniali pomysły dotyczące zwalczania hejtu i budowania pozytywnej atmosfery w szkolnej społeczności.

Dla uczestników przygotowano także poczęstunek. Wydarzenie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, pełnej dobrej zabawy, współpracy i wzajemnej integracji.

 

 

dnt 2026j

 

 

19.06.2026 /piątek/ EGZAMINY KLASYFIKACYJNE:

Egzaminy klasyfikacyjne:

19.06.2026 /piątek/ godz. 9:00/ sala 7

  • biznes i zarządzanie – p. R. Serek, E. Lichtańska

19.06.2026 /piątek/ godz. 9:00/ sala 115

  • matematyka – p. A. Budziak, M. Kaczmarek

19.06.2026 /piątek/ godz. 9:00/ sala 5

  • angielski – A. Horowska, K. Marchewka

19.06.2026 /piątek/ godz. 9:00/ sala 113

  • fizyka – A. Nowicki, B. Śledź

19.06.2026 /piątek/ godz. 10:00/ sala 7

  • biologia – p. R. Serek, A. Matysiak

19.06.2026 /piątek/ godz. 11:00/ sala 17

  • UTK– p. S. Giedziun, P. Wełnitz

19.06.2026 /piątek/ godz. 12:00/ sala 7

  • historia – p. D. Tomalak, A. Ostałowska

W Międzynarodowym Dniu Dziecka, 1 czerwca 2026r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych walcząc o punkty do generalnej klasyfikacji dla swoich klas.

Każdy mógł sprawdzić się w następujących konkurencjach:

  • Piłka nożna – „turbo kozak”
  • Piłka ręczna – rzuty do celu po slalomie
  • Bieg wojskowy
  • Badminton – turniej singlowy
  • Pchnięcie kulą
  • Trójskok z miejsca
  • Unihokej
  • Piłka siatkowa – odbicia w parach
  • Skoki przez skakankę
  • Zmagania kulturystyczne – wyciskanie sztangi
  • Rzuty osobiste w parach
  • Podciąganie na drążku
  • Dart – turniej singlowy
  • Skok wzwyż
  • Plakat – Mundial 2026

Po zakończeniu zmagań indywidualnych odbył się finał Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej pomiędzy klasą 3B i 4A. Lepsi okazali się uczniowie klasy 3B pokonując 4A 4:1 i tym samym zostali złotymi medalistami, srebro przypadło uczniom klasy 4A.

W generalnej klasyfikacji pośród osiemnastu klas rywalizujących w Święcie Sportu trzecie miejsce zajęła klasa 4A, zdobywając 207 punktów, drugie miejsce klasa 4F mając 233 punktów, a zwycięzcami została klasa 3F z sumą 255 punktów.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.

Ze sportowym pozdrowieniem

Nauczyciele Wychowania Fizycznego