W ramach ostatniego tygodnia roku szkolnego, zamiast tradycyjnych lekcji w ławkach, w naszej szkole zorganizowano szereg zajęć dodatkowych oraz wyjść edukacyjnych. Jedną z takich aktywności były podchody terenowe na terenie Ogrodu Botanicznego UAM. Ogród stał się przestrzenią pełną wyzwań, gdzie podzieleni na zespoły uczniowie mieli okazję połączyć integrację z aktywną nauką przyrody na świeżym powietrzu.

 Główne zadania uczestników:

Rozwiązywanie szyfrów i zagadek – lokalizowanie konkretnych, wymyślonych przez kolegów elementów oraz łamigłówek.

 Biologia w terenie - mogliśmy poznać ciekawostki dotyczące biologii oraz roślin znajdujących się na terenie ogrodu. 

Współpraca zespołowa – 2 grupy uczniów z różnych klas musiały się z sobą porozumieć, aby drużyna mogła dotrzeć do mety, czyli skrzyżowania dróg, gdzie królował poszukiwany bohater Ginkgo biloba miłorząb dwuklapowy.

Tego typu wyjścia to doskonały sposób na pożyteczne i aktywne spędzenie ostatnich dni przed wakacjami. Wszystkie zespoły wykazały się ogromnym zaangażowaniem i świetnie poradziły sobie z przygotowaniem zadań oraz ich rozwiązaniem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w galerii poniżej.

                                                                                                                             Bartek i Krzysztof